Contact
TatildeKirala.com
TatildeKirala.com

Foça villa rentals and holiday rentals

3 Guest

Least 2 night

0

(0 comment)

İzmir'de Panoramik Deniz Manzaralı, Keyifli, Kiralık Suit

İzmir, Foça

1 room, 1 bathroom, 70m2

Listing no: #25544

€107,16

/ nightly

5 Guest

Least 3 night

0

(0 comment)

Foça Kozbeyli'de Doğa İçerisinde, Müstakil, Kiralık Taş Ev

İzmir, Foça

1 room, 1 bathroom, 60m2

Listing no: #13829

€64,29

/ nightly

handshake icon

Pay 40% upfront, rest of the payment at property

You can use the filtering options so that we can show you the best options among thousands of properties

1

Foça Kiralık Villa

Yaz tatillerinin vazgeçilmez adresi Foça… İzmir’e bağlı şirin tatil ilçelerinden biri olan Foça doğal güzellikleri, denizi ve tarihi eserleri ile ziyaretçilerini büyülüyor. Turistik açıdan her yıl binlerce misafir ağırlayan Foça’da gezilecek birçok yer var. İzmir’in merkezine 1 saat kadar uzaklıkta olan Foça İzmirlilerin de hafta sonu kaçtığı yerler arasında. Böylesi şirin ve doğa harikası bir yerde kim tatil yapmak istemez ki… Yaz aylarında doğa harikası ve her bakımdan sıcak olan bu ilçede uzun tatil isteyenlerin aklına gelen ilk şey villa kiralamak. Sezonluk tatil planı yapanlar sezon başlamadan önce Foça kiralık yazlık tutuyor ve tüm yazı doğal güzellikleri olan Foça’da geçiriyor. Uzun ya da kısa sürede kalmanızın villa kiralamak ile ilgili bir kuralı yok elbette dilerseniz sadece hafta sonları için bile Foça’dan günlük kiralık villa da ayarlayabilirsiniz.

Tatilini şehrin kalabalığından, karmaşasından uzakta geçirmek isteyenler, tüm yılın yorgunluğunu bu şirin ve doğal ilçede atmak isteyen kişiler için kendilerini evlerinde ve özel hissedecek konaklama ile Foça kiralık villa seçeneği mevcut. Villa kiralamanın tatilcilere sunduğu bazı imkanlar bulunmaktadır. Bunlardan biride sağlamış olduğu lüks konaklama imkanıdır. Ancak bu durum pahalı bir tatil olacağı anlamına gelmiyor uygun fiyata, her ihtiyaca ve bütçeye uygun villa kiralamak mümkün.

Huzur dolu ve kişiyi özel hissettirecek bu konaklama tercihi özellikle Pandemi sürecinden sonra kalabalığa karışmak istemeyen tatilcilerin tercih etmesi ile başlamış ve popülerleşmiştir. Bununla birlikte mahremiyete önem veren ve aynı zamanda kalabalık ailelerin ilk tercihleri olmuştur. Böylelikle kalabalık aileler kendi evleri konforunda huzurlu ve mutlu tatil geçirmekteler. Foça’da tatil yapmak isteyen kişiler için Foça havuzlu villalar da oldukça sık tercih edilen seçenekler arasında, özellikle çocuklu aileler havuzlu villa kiralayarak keyifli tatilin tadını çıkarıyorlar hem de müstakil ev deneyimi yaşamış oluyorlar.

Araştırma yaptığınız İzmir Foça kiralık villaların fiyatları sizlerin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Öncelikle kişi sayınıza, havuzlu isteyip istemediğinize, konumuna ve iç özelliklerine göre filtreleme yaptığınız zaman talebinize uygun villayı Tatildekirala.com adresinden kolaylıkla kiralayabilirsiniz.

Villa kiralarken karşınıza ilk çıkan villayı kiralamanız güvenliğiniz açısından doğru olmayabilir. Bunun yerine ne istediğinize iyice karar verip güvenilir yerlerden kiralama yapmanız gerekmektedir. Maalesef villa kiralama popülerliğini arttırdığı için dolandırıcılarda çoğaldı. Hal böyle olunca tatiliniz zehir olmasın diye villa kiralamadan önce ilk bakmanız gereken özellik TÜRSAB üyesi olup olmadığıdır. Eğer TÜRSAB üyesi değilse veya tanıdık birinden kiralamıyorsanız o zaman çok daha fazla doğruluğuna emin olmanız gerekecek araştırmalar yapmanız gerekiyor. Tatildekirala.com sizler için dörtbine yakın sayıda TÜRSAB üyeliği olan villaları hizmetinize sunmaktadır. Sizlerde güvenli ve keyifli bir tatil için Tatildekirala.com adresini ziyaret edebilir ihtiyacınıza uygun Foça kiralık villa seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Foça'da Gezilecek Yerler

İlçe Eski Foça ve Yeni Foça diye ikiye ayrılıyor daha fazla yoğunluk genellikle eski Foça’da olmaktadır. Foça’ya gidip gezilecek yerler düşünüldüğü zaman mekanları ve tarihi yapılarıyla ile oldukça zengin bir ilçedir. Foça’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında; Athena Tapınağı, Beş Kapılar Kalesi, Frigya Tepesi, Sazlıca Koyu ve Foça Adaları bulunmaktadır. Dilerseniz kendi aracınızla dilerseniz de Foça gezi rehberleri ile tüm tarihi yerleri gezebilir, aynı zamanda denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Athena Tapınağı Kalıntıları; Foça’ya gelmişken mutlaka görmeniz gereken yerler arasında tarihi kalıntıların olduğu bu tapınağa gelmezseniz olmaz. Athena Tapınağı yarımadada kayalık üzerindeki yükseklik üzerinde inşa edilmiştir. Heykelin yapımın tarihi 6.yüzyıl olarak bilinmektedir ve Zeus’un kızı Athena için inşa edilmiştir. Bu heykel tahtadan yapılmıştır. Athena Tapınağını, aynı zamanda gezi rehberi aracılığı ile gezebilirsiniz böylece tarihi bilgileri edinmiş ve kültür gezisi yapmış olursunuz.

Sazlıca Koyu; Bu koy yazın en çok tercih edilen koylardan biridir. Kalabalıktan uzakta ruhunuzu dinlendirmek için çok doğru bir adres olan sazlıca koyu muhteşem doğası ile adeta büyülemektedir. Burada muhteşem denizine girebilir huzurlu saatler geçirebilirsiniz. Sazlıca Koyu deniz ve doğanın mükemmel bir ahenk içinde bulunduğu yerlerden biridir ve kesinlikle gezilecek yerler arasındadır.

Kozbeyli Köyü; Tarihi yapıları, nostaljik sokakları ve yeşil güzelliği ile ön plana çıkmıştır. Bu köyde eski taş evler, çam ağaçları, zeytin ağaçları gibi doğal güzellikler olmakla birlikte mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca buraya geldiğinizde Dibek kahvesini içmeden gitmeyin.

Siren Kayalıkları; Burası Ege’nin mitolojik efsanelerinde yer almış ve mutlaka görülmesi gereken eşsiz güzellikler arasındadır. Bu kayalıklar Homeros’un destanındaki gemicilerin yolunu şaşırıp gemilerini çarptıkları kayalıklar olarak da bilinmektedir. Farklı bir güzelliğe sahip kayalıklar, Akdeniz foklarına da ev sahipliği yapmaktadır. Burada doğal yaşama zarar verilmemesi için koruma altına alınmıştır ve denize girmek, balık tutmak yasaktır. Eski Foça denildiğinde Siren Kayalıkları kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında.

Phokaia Antik Kenti; Şehrin tarihi değerlerinden biridir. Buraya her yıl binlerce turistik gezi düzenlenmektedir. Foça gezi rehberi eşliğinde daha ayrıntılı bilgiler edinebilir kültür gezinize devam edebilirsiniz.

Beş Kapılar Kalesi; Kalenin ön tarafındaki 5 kapısı kaleye ismini vermektedir. Geçmişte kayıkhane olarak kullanılmış olan Beş Kapılar Kalesi şimdi açık hava tiyatrosu amacı ile kullanılmaktadır. Kale’nin içinde bulunan antik eserler kesinlikle görülmesi gereken güzellikler arasındadır.

Foça Yeryüzü Pazarı; Foça’nın organik ürünlerin bulunduğu Ege bölgesine dair her şeye rastlamanız mümkün olan bu pazara uğramadan dönmeyin.

Şeytan Hamamı (Loutros); Eski çağlarda kaya oyma yöntemi ile yapılan ve aile mezarı olan Şeytan Hamamı, Lydia mezarları ile benzerlik göstermektedir. Yıllar süren kazı çalışmaları sonucunda mezarlardan Hellen seramikleri bulunmuş.

Foça Frigya Tepesi; Gün batımını seyretmek istiyorsanız burası doğru adres. Eşsiz ve büyüleyici görüntüsü ile adeta mest olacaksınız.

Eski Foça Limanı; Küçük teknelerle süslenmiş ve sahilin en uç kısmına kadar uzanan bölgede gezerken kendiniz geçmişe yolculuk yapıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Balıkçı tekneleri ve takı, hediyelik eşya satan sahil kıyısında eğlenceli ve huzurlu zaman geçirebilirsiniz.

Arkaik Sur Duvarı ve Kent Kapısı; Foça şehir merkezi sahili boyunca görebileceğiniz harika bir konumda bulunmaktadır.

Foça Antik Tiyatro; Şehir merkezinde bulunan ve Anadolu’nun en eski antik tiyatrosudur. Foça’ya gelmişken mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.

Gördüğünü gibi küçük, şirin Foça’da gezilecek ve görülecek çok fazla yer var. Gerek tarihi yapısı olsun gerekse doğal güzellikleri olsun güzel İzmir’in bu ilçesi bizlere her yönden keyifli tatil fırsatı sunuyor.

İzmir Foça kiralık villa seçeneği ile sizlerde aileniz ve sevdiklerinizle burada yazın keyfini çıkarabilir Foça’nın tüm güzelliklerine şahit olabilirsiniz. İster arkadaş gurubunuzla isterseniz de aileniz ile gelin mutlaka her ihtiyaca ve talebe uygun Foça kiralık villa bulmanız mümkün. Geceleri evinizin konforunda villanızda konaklarken gündüzleri Foça’nın muhteşem denizine girebilir ve Foça’yı keşfe çıkabilirsiniz. Ekonomik açıdan da sizi zorlamayacak olan bu tatil şekli için sizlerde Tatildekirala.com adresini ziyaret ederek ihtiyacınıza ve bütçenize uygun villayı kiralayabilir güvenli ve huzurlu tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.